Hlavatce 37, Hlavatce | +420 732 682 544 | lencova.veronika@seznam.cz

Aktuální kurzy

Patchwork - kurzy pro začátečníky i pokročilé

Patchwork jako pohádka
Je to specifická textilní technika. Jedná se o sešívání malých různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely geometrické vzory. Základní vzory se naučíte v základním kurzu. A můžeme je také rozšířit svoje schopnosti o 16 dalších patchworkových technik, které navazují na základní kurz.Ale pozor patchwork je koníček, kterému lze naprosto propadnout... Kurz začíná v pátek večer a trvá přes víkend.
4000 Kč

Výroba sýrů - kurzy pro začátečníky i pokročilé

Výroba různých sýrů
Kurz na domácí výrobu sýrů, jogurtů a mléčných výrobků. Výrobený sýr si odnesete domů. Při výrobě jogurtů a sýrů vysvětlíme, proč je důležité dodržovat správné technologické postupy. Dozvíte se historii a původ a výrobu jogurtu a pokrmů z něj vyrobených. Délka kurzu je 5 hodin.
1500 Kč

Ekologická výroba přírodní kosmetiky

Tentokrát se zaměříme na sebe...
Společně si vyrobíme pleťové masky, pleťový krém a sérum, (Přírodní denní krém ,či noční krém). Přistoupíme k vlasům a vyrobíme si bio šampon a kondicionéru pro snadnější rozčesávání či vlasovou kůru na poškození vlasy a speciální kůry na hnědé, blonďaté či zrzavé vlasy. A pak jsou na řadě nohy pustíme se do peelingu a to proti celulitidě či proti únavě. Společně si uděláme čerstvé tělové mléko a krém na krásné ruce či balzám na rty. Skončíme u super přírodní zubní pasty.
1500

Výroba ekologických čistících prostředků - kurzy pro začátečníky i pokročilé

Výroba ekologických čistících prostředků pro domácnost
V kurzu si vyrobíme veškeré úklidové prostředky, které v domácnosti potřebujeme. Společně si vyrobíme například prostředky na praní a voňovou aviváž, úžasnou vodu do žehličky či domácí gel na praní. Vyrobíme si společně tablety do myčky či prostředky na mytí nádobí. Dále se vrhneme na okna a vyrobíme si univerzální čistě ekologický čistič ci čistič na nerez, čistič na skla a okna, čistič odpadu, wc či koberce. Pokud ještě nebudete dostatečně nesyceni, tak si můžeme společně vyrobit bezedný repelent či krém na boty.
1500 Kč

Můj první kváskový chleba

Chleba ze 7nebe
V průběhu kurzu si vysvětlíme i prakticky ukážeme všechny kroky, které vedou k úspěšnému upečení chutného domácího kváskového chleba. Povíme si, jak žitný kvásek pěstovat, připravit k pečení i jak ho uchovávat. Ukážeme si, jak zadělat chlebové těsto, sami si ho budete moci \"osahat\" a dostat tak do rukou jeho správnou konzistenci. Podíváte se, jak z hotového těsta vytvarovat chlebový bochník i co všechno je ještě potřeba udělat před jeho vložením do rozpálené trouby. Nakonec společně domácí kváskový chleba ochutnáme.
1500

Kurz superpotraviny

Tentokrát budeme vařit a ochutnávat
Seznam super potravin se neustále rozrůstá. Patří na něj potraviny, které obsahují velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů a nebo zdravých tuků a bílkovin. Obecně platí, že pokud konzumujete pestrou škálu raw nebo vegetariánské stravy v biokvalitě, děláte pro sebe to nejlepší. Některé superpotraviny: avokádo, borůvky, brokolice, frekeh, goji(kustovnice čínská), granátové jablko, chia semínka, chlorella, chřest, kadeřávek, kakao (surové), kokosový olej, květák, med, mladá pšenice, mladý ječmen, ovesné vločky, Quita, Spirulína, všelí pyl, vejce
1500

Konzervování a zavařování

Doma a chutně...
Mnozí nostalgicky vzpomínáme na časy, kdy jimi voněla celá babiččina spíž. Proč ale jenom vzpomínat? Co Vám brání pustit se do toho také? S naším kurzem se lehce naučíte vyrábět klasické džemy, ale i želé, sušené kandované ovoce, nakládanou zeleninu, ovocná vína, kečupy a další lahůdky. Kromě toho ještě ušetříte a navíc budou vaše výrobky mnohem zdravější než ty kupované. Najdete tu také množství výborných a nápaditých receptů, ve kterých své domácí výtvory můžete hned použít. Co všechno proberete: • Příprava ke konzervování • Uskladnění čerstvých produktů • Sušení • Mražení • Sklenice • Láhve
1500

Keramika - kurzy pro začátečníky

Keramika - přijeďte si něco vyrobit
Keramika pro začátečníky - víkendový kurz základy zpracování keramické hlíny a základní techniky a principy modelování a povrchovách úprav finálního výrobku.Vyrobíte si jednoduchý například mísku, či cedulky na dveře, květináč, hrnek atd.
6000 Kč

Zero Waste - domácnost bez odpadu

Zero waste - domácnost bez odpadu
Zero Waste je úžasný životní styl, ve kterém se snažíme minimalizovat co nejvíce odpadu, který tvoříme a zanecháváme na této planetě. Pro každou oblast vašeho domova (koupelna, kuchyň, péče o tělo...) se dozvíte plno praktických tipů a vychytávek.
1500 Kč

Patchwork - prostírání

Kreativní šití pro TEBE
Krásný, originální doplněk Vaší slavnostní tabule Ušijte si krásné a originální prostírání, které Vám doma vytvoří pravou sváteční atmosféru. Praktická kapsa na příbory je zároveň ozdobou Vašeho výtvoru. K prostírání si ušijete také jednoduchý a účelný běhoun. Na výběr budete mít několik barevných kombinací. Pod vedením zkušené lektorky vše hravě zvládnete. Naučíte se, jak pracovat s materiály pro výrobu prostírání, jak pracovat s pomůckami pro řezání i šití. Hravě zvládnete práci se šicím strojem.
1500

Keramika - pro pokročilé

Láska na první dotek
Vytvoření větších trojrozměrných objektů a pokročilejší techniky dekorování keramických výrobků. Vyrobíte si například svítící prořezávaný objekt, anděla, kočku, betlém, zvony. V naší keramické dílně máme keramický kruh, který je možné využívat během jakéhokoliv kurzu keramiky. Lektorka se Vám bude při výuce točení na kruhu individuálně věnovat.
6000

Quiltování, quilting, prošívání

Je to dokonalé, pozor můžete se zamilovat...
Tento kurz je tím typem kurzů, kdy se propojuje teorie s praxí. Kurz je zaměřen především na ruční quiltování, ale podle potřeby se budeme věnovat i quiltování strojovému. V úvodu seznámíte s tím, jakými způsoby je možné tři vrstvy (látka – výplň – látka) dočasně spojit k sobě, před spojením trvalým. Uvidíte také jak je možné sendvič trvale spojit a to nejen prošíváním - quiltováním. Seznámíte se s různými typy quiltování (ve stínu švu, na čtvrtinu inche (6 mm) od švu, prošívání do obrazců, echo quilting ….) Naučíte se používat quiltovací šablony a různé způsoby, jak si vyrábět šablony vlastní.
6000

FIREWALKING - Teambulding jak má být...

Pro týmy, které chtějí prohloubit své vztahy a povzbudit společnou motivaci...
Firewalking je transformační prožitkový zážitek, na kterém odblokujete veškeré své strachy a bloky, odstraníte různá přesvědčení, které máte ve svých hlavách a na závěr překonáte sami sebe a dokážete si, že zvládnete levou zadní přejít po 500°C žhavých uhlících a to bez újmy a s úsměvem na rtech! Jakmile přejdete po žhavém uhlí, budete vědět, že vás teď již nemůže nic zastavit! Budete vědět, že jestli zvládnete chůzi po žhavém uhlí, dokážete úplně cokoliv, co si zamanete! Posuňte své vnitřní hranice s námi a přijďte si užít na vlastní kůži jedinečný transformační zážitek Firewalking!
2000

Kurz patchworku - technika Bargello

Pozor můžete se zamilovat...
Víkendový kurz patchworku je zaměření na techniku Bargello, je samozřejmě ideální pokud za sebou již máte základní kurz patchworku. Bargello je technika, kterou nemůžeme minout, vlnění pravidelných obdélníčků je vizuálně přitažlivé a výroba vlastně není až tak složitá. Ovšem jen do chvíle, kdy sešité proužky rozřežete a před opětovným sešitím posunete na tu či onu stranu. Ve chvíli, kdy se rozhodnete bargello trochu rozpohybovat, může se Vám zatočit hlava. U této techniky naši lektorku Vendu Kamenou určitě oceníte...
4000

Výroba Vašeho prvního SUSHI

Uvidíte, že SUSHI není jen jídlo
Sushi si nachází po celém světě stále více příznivců, ba dokonce bezmezných milovníků, co si už život bez sushi neumí vůbec představit. Proto si u nás přijde na své každý, od úplných začátečníků pronikajících do tajů tohoto japonského pokrmu. Objevte kouzlo ukrývající se v jednoduché, zato důmyslné pochoutce, schopné i přes svou malou velikost vyvolat neskutečnou explozi chutí.
1500

Kurz patchworku - technika 3D vzory

Do patchworku a speciálně 3D vzorů se můžete zamilovat
Víkendový kurz, který se tématicky zaměří samozřejmě na krásnou a kreativní techniku patchwork a to speciálně na 3d efekty, naučíme Vás patcchwork 3D a z připravených vzorů vytvoříme celý quilt, či další věci na vaše přání. Cena ubytování je v ceně kurzu.
4000

SEMINOLE PATCHWORK

Pozor můžete se zamilovat...
Přijďte se naučit další skvělou a rychlou patchworkovou techniku. Jedná se o jednoduchou techniku, která je vhodná i pro začátečníky. Využít lze například jako prostírání na stůl, potahy na polštáře nebo na kabelky a tašky. Kurz začíná v pátek a pokračuje přes víkend.( V ceně kurzu je i ubytování)
4000

Patchwork - téma křivky

Pozor, můžeze se zamilovat...
Tento víkendový kurz je zaměřený na křivky, celý víkend budeme společně tvořit na toto téma. Tato technika je rychlá a jednoduchá je vhodná i pro začátečníky a rozhodně dokážete touto technikou vytvořit užasné quilty...(Cena zahrnuje i ubytování).
4000

Pleteme společně ponožky

Vaše první pletené ponožky
Pro ty, kdo už zvládli základní pletení, je tu pletení ponožek na dvou nebo čtyřech jehlicích (ponožky jsou pletené v jednom kuse). Na kurz budete potřebovat pouze vlastní jehlice č. 2 až 3 (klasické dlouhé dvě či 5 krátkých). Nekousavá příze je k dispozici. Individuální přístup.
1500

Tiffany vitráž

Tiffany vitráž je nejen krásná, ale má neuvěřitelnou hloubku
Společně se naučíme: Řezat sklo, Brousit sklo, Olepovat sklo měděnou páskou, Letovat olovnatou cínovou pájkou, Spoje patinovat Pracuje se na menších plochých objektech - vitrážka do okna, zápich do květináče nebo fotorámeček o rozměru cca 15x15cm K dispozici je na 20 předloh s již připravenými pevnými šablonami - jen začít 🙂 Pokračovat lze na další z našich lekcí - Tiffany vitráž 2. - Lampa
2000

Kurz mozaiky

Mozaika je krásná a určitě tomuto kouzlu podlehnete...
Kombinace kamenných a skleněných mozaikových kostek dodává mozaice výrazný barevný akcent štípaného barevného skla, které navíc rozehrává na povrchu mozaiky zajímavou hru světelných odlesků. V teoretické části kurzu se studenti seznámí s historií české mozaiky se zaměřením na 19. a 20. století, dále se způsobem kladení mozaikových kostek a postupy při převádění malířské předlohy do techniky mozaiky. V praktické části kurzu se studenti seznámí se štípáním kamenných a skleněných mozaikových kostek a každý si vytvoří mozaiku dle předlohy, nebo vlastního návrhu.
2000

Šijeme tašky a taštičky

Vyzkoušíte jaké to je ušít si svou první kabelku
Ukážeme vám, jak ušít tašku (kabelku) s podšívkou, vysvětlíme si výztuže, které můžete použít. Ukážeme si, jak ušít kapsičku. Tašku opatříme jednoduchým dnem. Dále si ukážeme další způsob, jak můžete ušít tašku nebo taštičku. Přidáme si našití zipu, které můžete použít i u šití tašek. Ukážeme si jiný způsob šití kapsičky
2000

Těší nás zájem o náš kurz, kurzy keramiky a některé další kurzy organizujeme také na adrese :

Tyršova 15, 370 06 České Budějovice kde máme například keramickou dílnu či quiltovací stroj.

Či v Praze a to v krásných prostorách Tančící kuchyně http://www.tancicikuchyne.cz/fotogalerie/

Těším se na Vaši návštěvu...určitě se telefonicky domluvíme.