Hlavatce 37, Hlavatce | +420 732 682 544 | lencova.veronika@seznam.cz

Kurz: Keramika

Program výuky ve studiu je koncipován do dvou stupnů, aby zájemce mohl postupovat od prvního dotyku keramické hmoty až po vytváření větší trojrozměrných objektů.

Program kurzu pro začátečníky zahrnuje:

základy zpracování keramické hlíny a základní techniky a principy modelování a povrchovách úprav finálního výrobku.Vyrobíte si jednoduchý například mísku, či cedulky na dveře, květináč, hrnek atd.

Program kurzu pro pokročilé zahrnuje:

Vytvoření větších trojrozměrných objektů a pokročilejší techniky dekorování keramických výrobků. Vyrobíte si například svítící prořezávaný objekt, anděla, kočku, betlém, zvony.

V naší keramické dílně máme keramický kruh, který je možné využívat během jakéhokoliv kurzu keramiky. Lektorka se Vám bude při výuce točení na kruhu individuálně věnovat.

Cena víkendového kurzu keramiky je stanovena na 4000 Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto: veškeré materiály, pomůcky, výpal výrobků, ubytování v standartních pokojích na keramickou dílnou 2x ( pátek, sobota).

Stravování je individuální, k dispozici je plně vybavená kuchyňka s lednicí, mikrovlnkou a varmou konvicí.Je možné se také stravovat v restauraci Nová hospoda 2km vzdálené od naší keramické dílny.

 Minimální počet účastníků kurzu je 5 lidí.

Programy, jsou většinou víkendové s kapacitou 10 osob.

Výrobky začátečníků

Výrobky pokročilých

Další možnosti tématických kurzů a technik

  • Modelování
  • Točení na kruhu
  • Odlévání - do forem
  • Dekorace
  • Sochařství
  • Ostatní tématické kurzy
Dáša Bastlová
Dáša Bastlová
Vedoucí kurzu

Jsem keramik bez keramického vzdělání, které jsem si v průběhu let doplňovala na různých kurzech. Jsem ale především zvědavá a ráda zkouším nové techniky. Považuji se spíš za řemeslníka, než umělce a hlavně, keramiku mám jako koníčka. Přes den chodím do práce a večer usedám nad cedulky a při jejich malování nechávám plynout myšlenky. Škála mých výrobků je pestrá – od domovních čísel, přes jmenovky, domácí požehnání, dekorační cedulky různých velikostí a funkcí až po malované keramické obrazy na fasády domů. Pokud to jde, vždy se snažím, respektovat styl fasády a vkus majitele domu.

Dášin příběh

V roce 2005, při keramickém kurzu u Martina Hadravy v Klikově v Jižních Čechách jsem na domech prvně viděla asi 100 let staré keramické cedulky malovaných domovních čísel a byla to láska na první pohled.

Tehdy jsem si řekla, že se to jednou naučím a tento nápad mně neopouštěl po několik dalších let. Problém byl, že nikdo ze zdejších keramiků už technologii výroby těchto domovních čísel nevěděl.

Od nápadu k realizaci prvního „slušně“ vypadajícího výrobku to ale byla dlouhá cesta – kilogramy zpracované hlíny, hledání a zkoušení vždy nových glazur, nepřeberného množství odstínů barev keramických barvítek.

Krůček po krůčku jsem se blížila k cíli, učila se pokoře a trpělivosti, až konečně v roce 2008 jsem prodala svůj první výrobek.

Dnes už moje výrobky zdobí asi 2000 domečků, chat a chalup po celé republice, některé „bydlí“ v Americe, Švýcarsku, Německu, Rakousku, Řecku a dokonce i v Austrálii. A to mně moc těší.

Postupně nasbírané vzdělání

0
rok

Keramický kurz na SUPŠ Bechyně. Dekorování keramických výrobků (akreditace MŠMT).

0
rok

Keramický kurz na SUPŠ Bechyně. Točení na keramickém kruhu (akreditace MŠMT č.j. 4707/2007-25-111).

0
rok

Kurz: "Základy počítačové grafiky na PC" na SUPŠ Bechyně (akreditace MŠMT č.j. 13409/2010-25-486).

0
rok


Jsem držitelkou certifikátu: "Trenér kvality Q I. i II. stupně" Českého systému kvality služeb.

Ze zákulisí

Přihláška do kurzu: Keramika

Přihlašte se do kurzu nebo se nás na cokoliv zeptejte. Rádi vám na vše odpovíme.

Kontaktní adresa naší keramické dílny:

Hlavatce 37, Sedlec 373 47

Kontakt

+420 732 682 544

lencova.veronika@seznam.cz

Web